رویه بازگرداندن کالا

انصراف از سفارش

  • نحوه ی انصراف از سفارش ثبت شده قبل از ارسال اجناس: مشتری می تواند انصراف خود را از طریق تماس با شماره تلفن 04137745330 و یا 09104117653  اطلاع داده درصورت عدم ارسال کالا قبل از تماس مشتری، در اسرع وقت عین مبلغ دریافتی مسترد می شود

  • انصراف بعد از ارسال کالا: در صورت تغییرنظر مشتری درباره ی خرید کالا پس از دریافت کالا، استرداد کالا تنها درصورتی انجام میگیرد که محصول دربسته بندی اصلی خود بوده و به هیچ عنوان باز نشده و اتیکت روی اجناس برداشته نشده باشد و محصول دقیقا مطابق شرایط اولیه در هنگام تحویل بوده باشد.

 مشتری تا 24 ساعت بعد از دریافت بسته می تواند درخواست انصراف سفارش و استرداد کالا را به مجموعه هزارکالا اطلاع رسانی کند و پس از آن به هیچ عنوان کالای ارسال شده پس گرفته و یا تعویض نمی شود. و در صورت انصراف از سفارش (از پذیرفتن دلایلی همچون بیماری یا مسافرت و دلایل مشابه برای تعویض7 روزه معذوریم). در صورت عمل به قانون انصراف پس از برگشت کالای ارسالی به فروشگاه ،کالای مورد نظر چک شده و در صورت یکسان بودن با شرایط اولیه ، در اسرع وقت مبلغ دریافتی با کسر هزینه ارسال مسترد می شود


نکته مهم: جهت رعایت مسایل بهداشتی، احترام به حقوق سایر مشتریان و رعایت اخلاق حرفه ای، امکان استرداد محصولاتی مانند لباس که با بدن درتماس می باشند وجود ندارد
 

قصور در کالای دریافتی :
با عنایت به انجام کنترل کیفی، ثبت اطلاعات و توضیحات، قیمت گذاری و ... محصولات توسط نیروی انسانی صورت می گیرد، احتمال بروز خطا وجود دارد، لذا تعویض یا مرجوعی کالا  زمانی  که قصور مجموعه هزارکالا در خصوص ارسال کالا خلاف سفارش مشتری و اطلاعات سایت و یا معیوب بودن کالا، باشد امکان پذیر است. در این موارد هزینه عودت کالا و ارسال مجدد بر عهده هزارکالا می باشد.
ارسال عکس یا فیلم از نقص کالا به هزارکالا شرط پذیرش مرجوعی می باشد.
معیار تشخیص معیوب بودن کالا، استانداردهای واحد کنترل کیفی هزارکالا می باشد .
باتوجه به نحوه اندازه گیری، اختلاف اندازه گیری تا 1 سانتی متر (2 سانتی متر برای دور سینه و دور کمر) از موارد مرجوعی محسوب نمی گردد.
در صورت احراز قصور از طرف مجموعه هزار کالا ، رفع نقص و یا جبران هزینه های احتمالی عودت کالا توسط مشتری، در اسرع وقت انجام می گردد.
در صورتیکه مشتری پس از تحویل سفارش متوجه اشتباه یا نقص در کالای ارسالی از طرف هزار کالا شود، به دلیل حفظ مسایل بهداشتی، احترام به حقوق سایر مشتریان و رعایت اخلاق حرفه ای، لازم است حتی الامکان بدون باز کردن بسته بندی محصول، مراتب را حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت سفارش به مجموعه هزارکالا اطلاع رسانی نماید. لازم به ذکر است امکان رسیدگی به درخواست هایی که پس از این زمان به مجموعه هزارکالا ارجاع شوند، وجود ندارد.
کالا باید در شرایط آکبند باشد و تگ، مارک، کوپ لباس خراب نشده باشد. کالایی که مورد استفاده قرار گرفته و یا شست و شو شده باشد، مورد پذیرش نخواهد بود.

مجموعه هزارکالا پس از بررسی شرایط، در پذیرش یا عدم پذیرش مرجوعی، اختیار دارد.
شرط پذیرش مرجوعی، ارسال کالا در وضعیت اعلام شده و ارسال تمامی ملزومات و ملحقات کالا می باشد.
در این موارد مشتری، مطابق توضیحاتی که به ایشان داده خواهد شد، سفارش را از طریق  پست جمهوری اسلامی ایران به آدرس هزار کالا عودت می نماید. هزینه ارسال سفارش بر عهده هزارکالا خواهد بود و وجه مربوط به سفارش با هماهنگی قبلی به مشتری عودت خواهد شد.
 در تمامی موارد حق ترمیم و یا تصحیح تمامی اطلاعات روی سایت، برای مجموعه هزارکالا محفوظ است.
مدت زمان تعویض یا عودت وجه کالای مرجوعی به مشتری، تا 7 روز کاری پس از تحویل شدن کالا به هزارکالا می باشد.
شماره حساب یا شماره کارت اعلام می نماید، ملاک پرداخت بوده و مسئولیت آن بر عهده مشتری می باشد.
بطور کلی هر عاملی که خارج از اختیار هزار کالا می باشد (مانند اتفاقات غیر منتظره مانند تصادف، بلایای طبیعی، ارائه خدمات نامناسب یا با کیفیت پایین توسط سایر سازمانها، موسسات دولتی (از جمله اداره پست جمهوری اسلامی) و خصوصی و ....که موجب کاهش خدمت رسانی هزارکالا گردد، از تعهد مجموعه هزارکالا خارج است لیکن مجموعه هزارکالا نهایت تلاش خود را می کند تا به محض رفع مشکل، خدمت رسانی با کیفیت قبلی را ادامه دهد.
مجموعه هزارکالا، تعهد می نماید به محض عادی شدن شرایط، خدمات رسانی مطلوب انجام گردد.